Můj účet
0
Váš nákupní košík je prázdný

Jak se starat o masivní stoly a správně je ošetřovat

Povrchová úprava nábytku přípravky na bázi přírodních voskovaných olejů je dnes převládající úpravou moderního masivního nábytku. Výrobek si zachovává přírodní charakter a jeho výhodou je snadná údržba a obnovitelnost poškozených povrchů i v domácích podmínkách. Na druhou stranu olejování neposkytuje tak vysokou ochranu proti vlhkosti (hlavně na začátku užívání).
Když ošetření zopakujeme zpočátku 1-2 krát do měsíce, vytvoří se souvislá ochranná vrstva, která bude vysoce odolná proti poškození a tekutinám, dodá nábytku lesk a povrch bude působit na dotek velmi příjemně.

Prach z dřevěných částí odstraňujeme suchou měkkou prachovkou. Při větším znečištění můžeme použít vlhký dobře vyždímaný hadřík.
Při poškození působením tekutin nebo poškrábání se povrch stolové desky přebrousí přiloženým jemným brusným papírem ve směru vláken dřeva, odstraní se prach a nanese nábytkářský olej. Nevsáknutý přebytek oleje se vytře suchým hadříkem.

Prostředky použité na olejování (houbička, hadřík) doporučujeme, z důvodu možného rizika samovznícení, namočit do vody (vyprat) a až poté odložit nebo zlikvidovat.

Při stolování je nutné používat alespoň prostírání pod talíře a sklenice.


Zpět do poradny