Jak se starat o jídelní stůl z masivu
- 1. K čištění dřevěného nábytku používejte měkký, suchý nebo mírně vlhký hadřík. Vyvarujte se použití agresivních čisticích prostředků nebo chemicky reaktivních látek, které by mohly poškodit povrch nábytku.
- 2. Nevystavujte dřevěný nábytek přímému kontaktu s vodou. Pokud na něj něco rozlijete, okamžitě povrch osušte. Nadměrná vlhkost může způsobit deformaci a poškození dřeva. Optimální relativní vlhkost je 50-60%.
- 3. Nevystavujte nábytek přímému slunečnímu záření nebo zdrojům tepla, jako jsou radiátory nebo krby. Dlouhodobé vystavení vysokým teplotám může vést k vyblednutí barvy nebo popraskání dřeva. Také se vyvarujte přímému kontaktu mezi povrchem stolu a horkými předměty, např. hrnce. Optimální pokojová teplota je 20°C.
- 4. Pokud jste si vybrali povrchovou úpravu na bázi přírodního voskového oleje, doporučujeme pravidelně ošetřovat povrch nábytku (zpočátku 1-2 krát měsíčně; později 1-2 krát ročně). Použijte naši sadu s originálním olejem nebo jiné bezbarvé údržbové voskové oleje dostupné na trhu určené pro dřevěný nábytek. Tyto produkty pomáhají udržovat čerstvý vzhled dřeva a chrání jej před opotřebením. Doporučujeme nejprve vyzkoušet neoriginální údržbový olej na méně viditelné části nábytku.
- 5. Aby nedošlo k poškrábání povrchu, používejte podložky pod talíře, sklenice a další předměty. Nábytek vždy zvedejte při jeho přemisťování, abyste zabránili poškození nohou nebo podlahy.